Kartal’ın yeni hocası Eriksson
Kartal’ın yeni hocası ErikssonKartal’ın yeni hocası ErikssonKartal’ın yeni hocası ErikssonKartal’ın yeni hocası Eriksson

Dünyaca ünlü İsveçli teknik adam ile üç yıllık anlaşma yapıldığı ve senede 1.5 milyon euro ödeneceği belirtildi

BİZZAT ORMAN YÜRÜTTÜ
Beşiktaş’ta yılan hikayesine dönen teknik direktör arayışları dün nihayet son buldu… Yerli mi olsun yabancı mı olsun şeklinde papatya falları açan siyah- beyazlı yönetim sonunda tercihini yabancı çalıştırıcıdan yana kullandı ve İsveçli ünlü teknik adam Sven-Goran Eriksson’u takımın başına getirdi. Bizzat başkan Fikret Orman’ın yürüttüğü görüşmeler sonrası sonrasında 64 yaşındaki teknik direktörle 3 yıllık anlaşma yapıldı. Eriksson’a senede 1.5 milyon euro verileceği öğrenildi.

KARİYERİ HAYLİ PARLAK
Göteborg ve Porto’da parlak başarılara imza atan Eriksson, 1997’de Lazioya gecmiş, 1998-99 sezonunda sampiyonlugu kıl payı Milan’a kaptırmış, ardından 1999-2000 sezonunda ise Lazio’yu şampiyon yapmıştı. 2001-2006 sezonlarında İngiltere Milli Takımı’nı çalıştıran İsveçli çalıştırıcı, görevinden istifa ettikten sonra, 2007-2008’de Premier Ligi ekiplerinden Manchester City’nin başına geçti. Bir yıl sonra görevi bırakan Eriksson, Meksika ve Fildişi milli takımlarında da görev yaptı.

MAÇ KASETLERİNİ İSTEDİ
Geçtiğimiz yıllarda Trabzonspor’un da gündemine gelen Eriksson ile ilgili başkan Fikret Orman dün gece, “Şu anda yurt dışındayım. Sven-Goran Eriksson görüştüğümüz isimlerden bir tanesi. Daha fazla bir şey söyleyemem” ifadesini kullanarak bu işin bittiğinin sinyalini verdi. Eriksson’un bu hafta içinde İstanbul’a geleceği ve resmi imzaların atılacağı vurgulandı. Kurt teknik adamın, Beşiktaş’ın maç kasetlerini bile izlemeye başladığı, takım planlaması yaptığı vurgulanıyor.

GALERİLER geriileri