Ada soğanının faydaları nelerdir?
Ada soğanının faydaları nelerdir?Ada soğanının faydaları nelerdir?Ada soğanının faydaları nelerdir?Ada soğanının faydaları nelerdir?

Latince olarak Urginea Maritima ismine sahip olan ada soğanı, zehirli ve uzun yaprakları olan, ekseri kumlu toplarları seven ve içerisinde asit, tanen, saponin, müsilaj ve çeşitli glikozitler ihtiva eden zambakfiller familyasından bit bitkidir. Güçlü bir yakıcı özelliği bulunan ada soğanı ateşi kesme özelliğine sahiptir. Gelin hep birlikte ada soğanının başka ne tür faydaları olduğunu öğrenelim.

 

Mütenevvi sebeplerden dolayı vücudunuzda yaralar bulunuyorsa ada soğanı bitkisi bu yaraları iyileştirici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda yaralanmalardan dolayı akan pis kanıda temizler ve kanın içerisinde bulunan zararlı maddeleri söker atar. Genellikle insanlar ada soğanının vücuda dinçlik veren özelliğini severler. Günlük hayatta güçlü ve zinde olmak için ada soğanını sıkça kullanırlar.

 

Ada soğanının faydaları

 

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra ada soğanın faydaları arasında idrar söktürücü özelliği de yer alır. Kadınların adet dönemlerinde yaşadığı sıkıntılarda ada soğanı bitkisi ile ortadan kaldırılabilir.

Ada soğanın cilt içinde değerli faydaları bulunur. Siğili kurutur, tüyleri azatlı, saç dökülmesini önler.

 

Ada soğanı nasıl kullanılır?


Ada soğanını kullanılmadan önce bir hekime danışmalıdır. Acı ve zehirli olan bu bitkiyi kesinlikle taze halde kullanmamalı, sonbahar mevsiminde toplayarak kurumasını beklemeli ve döverek toz haline gelince kullanılmalıdır. Toz halindeyken çay gibi demleyip içebilirsiniz.

/sohbet

Yorum yaz


Copyright * 2012 | Sohbet, Chat, Platformu | Tasarim : Sohbet Sitemap
sohbet gay sohbet mardin haber